W III Mazurskim Biegu na Kulce górą byli goście. To oni zajęli wszystkie miejsca nie tylko na podium, ale i w pierwszej dziesiątce. W imprezie wzięło udział ponad 300 zawodników.

Na Kulce rządzili gościePo raz kolejny biegowa impreza organizowana u nas wzbudziła znaczne zainteresowanie sportowców nie tylko z naszego powiatu czy województwa. Bieg na 12, 5 km, poprowadzony malowniczą trasą, ukończyło 306 zawodników. Najszybszy okazał się Michał Makowski z Ciechanowa (44:22 min), za nim na metę wpadli niemal jednocześnie Dawid Worobiec z Olsztyna (44:36) i Paweł Grygo z Łomży (44:37).

Najlepszym z naszych zawodników był czołowy zawodnik różnych szczycieńskich imprez biegowych Denis Guzowski. Z czasem 49:07 zajął 14. miejsce. W pierwszej dwudziestce znalazł się jeszcze ks. Roman Dąbkowski, który uplasował się na 19. pozycji z wynikiem 49:51.

Nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca w niektórych kategoriach wiekowych. Zuzanna Rosińska ze Szczytna wygrała kategorię 16-19 lat, Karolina Karczewska (Szczytno) – 20-29 lat, natomiast Waldemar Jaskulski z Prusowego Borku zwyciężył w kategorii 40-49 lat.

Bieg na Kulce był pierwszą imprezą w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego. Organizatorem zawodów był Klub Biegacza Jurund Szczytno.