Błękitni: piąta porażka na własnym boisku • Komplet punktów w klasie okręgowej • Cenny remis GKS-u • Rekordowe zwycięstwo Zrywu

Unia dała lekcję futbolu
Błękitni (z lewej Aleksander Dobrzyński) tylko trzy razy w ośmiu meczach wykorzystali atut własnego boiska

IV liga - 13. kolejka

Błękitni Pasym – Unia Susz 2:5 (2:1)

1:0 – Patrycjusz Malanowski (4.), 1:1 – (15.), 2:1 – Bartosz Kurto (35.), 2:2 – (62.), 2:3 – (67.), 2:4 - (80.), 2:5 –(82.)
Błękitni: Miara, Francuz, Abramski, Dublanka, Dobrzyński (60. Walczak), Nosowicz, Malec, Alancewicz (80. Kowalski), Foruś, Kurto (70. Kędzierski), Malanowski.

- Goście przez całe 90 minut mieli zdecydowaną przewagę – mówi o meczu pasymski napastnik Patrycjusz Malanowski. I nie zmienia tu niczego fakt, że miejscowi dwukrotnie prowadzili.  W jednej z pierwszych akcji meczu w sytuacji sam na sam znalazł się Malanowski, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.   Unia szybko wyrównała, ale jeszcze przed zmianą stron do odbitej od poprzeczki futbolówki doszedł Kurto i strzałem głową zmienił wynik na 2:1. W drugiej połowie dominacja gości była już całkowita, a na kolejne trafienia wyżej notowanego rywala miejscowi nie byli w stanie odpowiedzieć.

Motor Lubawa – Granica Kętrzyn 5:1, Mamry Giżycko – Pisa Barczewo 4:0, Tęcza Biskupiec – Rominta Gołdap 2:2, Concordia Elbląg – Mrągowia Mrągowo 1:0, Zatoka Braniewo – Tęcza Miłomłyn 2:2, Orlęta Reszel – Błękitni Orneta 3:0, MKS Korsze – Znicz Biała Piska 2:7.

KLASA OKRĘGOWA - 13. kolejka

SKS Szczytno- Jurand Barciany 2:0 (2:0)

1:0 – Kamil Świercz (15.), 2:0 – Mariusz Miłek (35.)
SKS: Taradejna (72. Arasimowicz), Magnuszewski, Kuchna (46. Zyśk), Świercz, Trzebiński (75. Sachajczuk), Woźniak, Deptuła (78. Grzywiński), Miłek (64. Żarnoch), Nasiadka, Kulesik (86. Wąż), Balcerzak.

- W pierwszej połowie byliśmy zespołem o dwie klasy lepszym, w drugiej – nie błysnęliśmy – mówi o spotkaniu z beniaminkiem Waldemar Pogorzelski z zarządu szczycieńskiego  SKS-u.
Pierwsza bramka to przede wszystkim zasługa Świercza, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, drugi gol padł po zespołowej akcji zakończonej strzałem Miłka z ok. 20 m. Po zmianie stron padający nieustannie deszcz nie osłabił animuszu gospodarzy dopingowanych przez grupkę najwierniejszych kibiców. W drugiej połowie gorzej było jednak ze skutecznością, w decydujących momentach brakowało zdecydowania lub niebezpieczeństwo zażegnywali interwencjami obrońcy. Do listy strzelców mogli się dopisać m.in. Nasiadka, Magnuszewski i Kulesik,  ale piłka nie znalazła już drogi do bramki gości.

Mazur Pisz - Omulew Wielbark 0:1 (0:0)

0:1 – Bartłomiej Kosiński (59.)
Omulew: Przybysz, C. Nowakowski, Berk, Murawski (23. Jabłonowski), S. Nowakowski, Kostrzewa, Przybyłek (85. Zarzycki), Wójcik, Abramczyk, Kosiński (90. Ambroziak), Kwiecień.

- Wszystkie rzeczy w tym meczu były dla nas na „nie” - podsumowuje spotkanie z Mazurem trener Mariusz Korczakowski. Jego zespół pojechał w okrojonym składzie, bardzo szybko potrzebne było dokonanie zmiany (starcie zakończone wstrząsem mózgu u Murawskiego), a w drugiej połowie Wójcik zobaczył czerwoną kartkę. Mimo tylu przeciwności Omulew wróciła z kompletem punktów. Gospodarze mieli momentami przewagę, ale ich aktywność ograniczała się do przetrzymywania piłki i strzałów z dystansu. Bardziej konkretni w swoich poczynaniach byli goście. Wielbarczanie prowadzenie mogli objąć jeszcze przed przerwą, ale piłkę z linii bramkowej po strzale Abramczyka wybił obrońca. Przyjezdni dopięli swego w 59. min. Futbolówkę w środku boiska przejął Kwiecień, podał ją do Abramczyka, ten przekazał piłkę Kosińskiemu, który strzelił do pustej bramki. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik w samej końcówce, jednak w sytuacji sam na sam pierwszy strzał sparował bramkarz, a dobitka okazała się niecelna.

Victoria Bartoszyce – Vęgoria Węgorzewo 3:1, Łyna Sępopol – Żagiel Piecki 3:2, Śniardwy Orzysz – DKS Dobre Miasto 2:0,  Wilczek Wilkowo – LKS Różnowo 0:4, Cresovia Górowo Iławeckie – Czarni Olecko – mecz przełożony,  Warmia Olsztyn – Granica Bezledy 4:4.

KLASA A, grupa I 11. kolejka

Mazur Wydminy – GKS Dźwierzuty 1:1 (0:1)

Bramka dla GKS-u: Dariusz Kołakowski (43.)

GKS: Przybysławski, M. Szpyrka, Pękała, Ciebień, B. Szpyrka, Kołakowski, Olszewski, Król, Dąbrowski (60.Frejlich), Majrowski, Łuszczak (87. Len).

Zespół GKS-u uzyskał w Wydminach chyba najbardziej wartościowy wynik w rozgrywkach, remisując na koniec rundy z liderem. Prowadzenie tuż przed przerwą dał Kołakowski, gospodarze wyrównali z rzutu karnego na początku drugiej połowy.

Start Kruklanki – Pojezierze Prostki 2:3, Salęt Boże – Pogoń Banie Mazurskie 2:1, Kłobuk Mikołajki – Reduta Bisztynek 1:1, Fala Warpuny – MKS Ruciane-Nida – mecz przełożony. Pauzował Kowalak Kowale Oleckie. Z rozgrywek wycofał się Start Kozłowo. Wyniki spotkań z udziałem tego zespołu zostały anulowane.

KLASA A GRUPA III

Warmiak Łukta – Zryw Jedwabno 0:9 (0:2)

Bramki dla Zrywu: Radosław Wiśniewski (34., 47.), Dariusz Trzciński (42., 49., 55., 68.), Patryk Włodkowski (62., 72.), Rafał Krajza (80.)

Zryw: Brejniak, D. Włodkowski, Zapadka, Olbryś, Ł. Morawiak, Krajza, Młotkowski, P. Włodkowski, Wiśniewski (Dąbrowski), Trzciński, Dąbkowski.

Mecz rozgrywano przy bardzo niesprzyjającej pogodzie: grze towarzyszyły opadu deszczu oraz porywisty wiatr. Do przerwy było „skromne” 2:0 dla gości, którzy po zmianie stron lepiej przystosowali się do warunków, zdobywając seryjnie bramki. Większość goli padała z bliska lub w sytuacjach sam na sam. Zwieńczeniem ostrego strzelania była bramka Krajzy zdobyta uderzeniem zza linii pola karnego.

Polonia Lidzbark Warmiński – Tempo Ramsowo/Wipsowo 5:3, Burza Słupy – Błękitni Korona Klewki 2:7, Leśnik Nowe Ramuki – MKS Jeziorany 3:2, Dajtki Olsztyn – GKS Gietrzwałd/Unieszewo 15:0, KS Wojciechy – GLKS Jonkowo 2:2.

ROZGRYWKI MŁODZIEŻOWE

JUNIORZY MŁODSI

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 12. kolejka

SKS Szczytno pauzował.

II LIGA WOJEWÓDZKA B 1 9. kolejka

Gmina Kozłowo – Błękitni Pasym 0:0

Omulew Wielbark – Orzeł Janowiec Kościelny 6:2 (3:0); br.: Hubert Karcz (15.), Patryk Tański (20.), Miłosz Szczepkowski (35., 43.), Krystian Gąsiewski (55.-k.), Kacper Szepczyński (70.)

Zryw Jedwabno pauzował.

TRAMPKARZE

II LIGA WOJEWÓDZKA C 1 10. kolejka

SKS Szczytno – Stomil III Olsztyn 3:0 (1:0); br.: Szymon Milewski (25.), Dawid Mierzejek (55.), Piotr Burakiewicz (67.)

GKS Szczytno – Stomil II Olsztyn 1:6 (0:3); br.: Sebastian Sosnowski (50.)

MŁODZICY

I LIGA WOJEWÓDZKA D 1 9. kolejka

Warmia Olsztyn – GKS Szczytno 6:1; br.: Dominik Osowiecki (40.)

Polonia Lidzbark Warmiński – SKS Szczytno 7:2 (3:1); br.: Bartosz Kukliński (10.), Kamil Kunce (43.)

II LIGA WOJEWÓDZKA D 1

Runda jesienna zakończyła się przed tygodniem. W składającej się z ośmiu drużyn grupie grają cztery zespoły z naszego powiatu. Najwyżej jest Zryw Jedwabno, który z dorobkiem 13 punktów (bramki 25-21) zajmuje 3. miejsce. Błękitni Pasym są na miejscu 4. (13 p., 34-13), Omulew Wielbark zajmuje 5. lokatę (9 p., 15-32), a SKS II Szczytno jest 6. (8 p., 17-15). Na czele tabeli znajduje się niepokonane Żuri II Olsztyn (21 p., 43-5).