Aż trzynastu bardzo młodych szczytnian uczestniczyło w wakacyjnym turnieju judo i ju-jitsu, który odbył się w podbiskupieckiej Bęsi. Najlepiej spośród zawodników Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana spisał się Bartosz Kukliński, zwycięzca w kategorii do 22 kg.

Bartek najlepszy

W zawodach startowali sportowcy mający co najwyżej 10 lat. Zwycięzca w kat. 22 kg, Bartosz Kukliński, wygrał wszystkie swoje walki przed czasem. Jego siostra Patrycja (44 kg) przegrała tylko raz i zajęła drugie miejsce. Na tej samej pozycji uplasowali się również: Wiktor Dodajewski (30 kg) i Bartosz Zalewski (35 kg). Trzecie miejsce zajęli: Maja Bałazy (27 kg), Julia Bejnarowicz (24 kg), Kamil Skalik (40 kg), Dawid Szydłowski (22 kg), Jakub Panfil (30 kg), Radosław Piotrowski (50 kg), Maciej Ulatowski (27 kg). Najmłodszym uczestnikiem mistrzostw był liczący niespełna cztery lata Piotr Szewczak, syn naszego znanego mistrza ju-jitsu. Walczył z dziewczynkami starszymi od niego o trzy lata i walki przegrał. -Był pewny siebie, nie bał się i mocno stał na nogach, a przecież to jego pierwszy start – podsumowuje występ swojej pociechy Jacek Szewczak. - Ja w jego wieku płakałem, jak ktoś mi zabrał zabawkę, a on mimo porażki schodził z maty z wysoko uniesioną głową.