Stefan Jankowski zajął w swojej grupie wiekowej 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Maratonie, które odbyły się na Wybrzeżu.

Brązowy nestor

Mistrzostwa przeprowadzono w ramach XXIV Maratonu Ziemi Puckiej. Zawodnicy mieli do pokonania malowniczą trasę (przez pewien czas można było podziwiać Bałtyk) Strzelno- Jastrzębia Góra - Karwia - Krokowa - Puck. Bieg ukończyło 205 zawodników. Najszybszy z nich był Rusłan Kandyba z Ukrainy, który do pokonania 42 km 195 m potrzebował 2:36.10 godz.

Barw szczycieńskiego AKB bronili Stefan Jankowski i Artur Trochimowicz, obaj biorący udział także w MP Nauczycieli. Powody do radości miał z pewnością pan Stefan, który w kategorii pow. 60 lat zajął 3. miejsce. Jego czas to 4:26.06. - Trasa była bardzo trudna, z długimi podbiegami i zbiegami - opowiada nestor szczycieńskich zawodników, dla którego był to 109. maraton w życiu. - Pod koniec trasy na jednym ze zbiegów �wysiadło� mi kolano

i musiałem �odpuścić�.

Drugi ze szczytnian, Artur Trochimowicz, w swojej grupie wiekowej był wśród nauczycieli szósty (145. w klasyfikacji generalnej). Jego czas to 4:08.26.