Pięć medali mistrzostw województwa i osiem krążków wywalczonych podczas międzynarodowego turnieju w Ostródzie - taki jest plon występów młodych judoków Pol.KS-u Szczytno podczas minionego weekendu.

Pięć krążków juniorów młodszych

W Ełku w Międzynarodowych Mistrzostwach Wojewodztwa Juniorów Młodszych uczestniczyło około 50 judoków z Warmii i Mazur oraz obwodu kaliningradzkiego. Zawodnicy Pol.-KS-u zdobyli 5 medali. Najlepiej spisał się Patryk Linowski, który w kat. 81 kg wywalczył srebrny medal. Z krążkami srebrnymi z Ełku wrócili: Malwina Iwańska (48 kg), Michalina Lipiec (63 kg), Michał Pawelczyk (66 kg) oraz Szymon Siemiński (81 kg). Judocy ze Szczytna zaznaczyli swoją obecność także podczas XI Międzynarodowego Ostrodzkiego Turnieju Dzieci.Medal przywiózł każdy z naszych zawodników. Konrad Bukowiecki był pierwszy wśród dzieci młodszych w kat. pow. 40 kg. Na drugim stopniu podium stawali: Arkadiusz Krawczyk (dzieci młodsze, 36 kg), Ignacy Jakubowicz (dzieci mł., pow. 40

kg) i Adrian Kowalski (dzieci starsze, 36 kg). Brązowe medale wywalczyli: Maja Brumer (dzieci mł., 27 kg), Alan Szczepkowski (dzieci mł., 29 kg), Krystian Stepnowski (dzieci st., 30 kg) oraz Bartosz Krawczyk (dzieci st., 36 kg).