Zespoły z naszego powiatu nie dały się pogodzie i rywalom

Remisowa inauguracjaIV liga - 1. kolejka

Orzeł Janowiec Kościelny - Omulew Wielbark 1:1 (1:1)

0:1 – Michał Kwiecień (40.), 1:1 – (42.)
Omulew: Przybysz, M. Cieślik (60. C. Nowakowski), Włodkowski, S. Nowakowski, Murawski, Buła, Miłek, Remiszewski (80. Płoski), Kwiecień, Górecki (85. A. Cieślik), Domżalski (71. Szczygielski).

- Niedosyt pozostaje. W drugiej połowie obrona Orła się pogubiła, ale myśmy nie potrafili tych błędów wykorzystać – powiedział po meczu trener Omulwi Mariusz Korczakowski. - Trzeba się cieszyć z tego, co jest.
Początek należał do miejscowych, którzy z animuszem ruszyli na bramkę Przybysza. Po kilkunastu minutach zapał Orła jednak ostygł  i do głosu doszli wielbarczanie. Ukoronowaniem lepszej gry gości był strzał lobem Kwietnia dający Omulwi prowadzenie. Chwila dekoncentracji kosztowała przyjezdnych utratę gola i zespoły schodziły na przerwę przy remisie.
Po zmianie stron z przewagi wielbarczan niewiele wynikło. Najdogodniejszą okazję zaprzepaścił w 71. min Domżalski, któremu w sytuacji sam na sam podskoczyła piłka. Trener Korczakowski wyróżnił w swoim zespole Góreckiego, trenującego z zespołem od zaledwie kilku tygodni. Warty odnotowania jest także IV-ligowy debiut 16-letniego Płoskiego.

1. kolejka
Tęcza Biskupiec – Pisa Barczewo 5:0, Unia Susz – Motor Lubawa 0:1, Błękitni Orneta – Polonia Pasłęk 0:0, Mrągowia Mrągowo – Start Kozłowo 0:2, Zatoka Braniewo – Warmiak Łukta 3:0, Stomil II Olsztyn – DKS Dobre Miasto 6:0, Śniardwy Orzysz - Mamry Giżycko 5:1.