* Cztery gole Marcina Łukaszewskiego * Spotkanie w Szczytnie znów przełożone * Omulew remisuje z faworytem

Teatr jednego aktora

IV LIGA - 20. kolejka

Błękitni Pasym - Rominta Gołdap 5:1 (2:1)

0:1 – (13.), 1:1, 2:1, 3:1 – Marcin Łukaszewski (18.-k., 35., 61.), 4:1 - Sebastian Łukaszewski (68.), 5:1 – Marcin Łukaszewski (72.)

Błękitni: Przemysław Brzozowski, Panikowski (88. Kruczyk), Głodzik, A. Naczas, Ziętak, Foruś (74. Domżalski), S. Łukaszewski, Patryk Brzozowski (80. Łączyński), G. Naczas, Gołębiewski, M. Łukaszewski (85. Nosowicz).

Jeszcze w czwartek na płycie boiska przy ul. Jana Pawła II zalegała spora warstwa śniegu, ale do sobotniego pojedynku boisko zostało przygotowane całkiem nieźle.

To, że oba zespoły są sąsiadami w tabeli, widać było tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron pasymianie bezlitośnie wypunktowali słabnącego z minuty na minutę przeciwnika. Wcześniej jednak przez dłuższy czas gospodarze nie dawali swoim kibicom powodów do radości. Podopieczni Michała Żuka mieli problem z dokładnym rozgrywaniem piłki, a obrońcy irytowali częstymi jej stratami w bezpośrednim sąsiedztwie bramki.

Do siatki pierwsi trafili odważnie grający na początku meczu goście. W 13. min zawodnik Rominty zdecydował się na strzał zza linii pola karnego. Piłka odbiła się po drodze od jednego z defensorów, zmyliła Brzozowskiego i wpadła do siatki. Pasymianie mają jednak w swoich szeregach Marcina Łukaszewskiego. Po raz pierwszy zameldował widowni o wykonaniu zadania w 18. min. Chwilę wcześniej wymusił „jedenastkę”, a tę zamienił na bramkę. Miejscowi wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Po jednym z rzutów rożnych słabo spisujący się gołdapscy obrońcy pozostawili niepilnowanego M. Łukaszewskiego, który spokojnie skierował piłkę do siatki.

W drugiej odsłonie było już z górki. Po bezbarwnym początku pasymianie zaczęli wyprowadzać coraz groźniejsze akcje. Chyba najładniejszą z nich kibice zobaczyli w 61. min. Najpierw piłkę wyłuskał Foruś, zagrał do Panikowskiego, a ten niemal z linii końcowej dośrodkował do M. Łukaszewskiego. Najskuteczniejszy zawodnik IV ligi efektowną główką po raz trzeci umieścił futbolówkę w bramce. Kolejne trafienia były zasługą obu braci Łukaszewskich - do siatki trafił także młodszy z nich, Sebastian.

Atmosferę sobotniego meczu popsuła część pasymskich fanów, która zamiast na kibicowaniu, skupiła się na wyzywaniu piłkarzy drużyny przeciwnej. To nie pierwszy tego typu przypadek. Warto, żeby władze klubu, mające przecież do pomocy sporą grupę ochroniarzy, tym problemem w końcu się zainteresowały.

MKS Szczytno - GKS Wikielec

– spotkanie przełożone z powodu złego stanu boiska w Szczytnie

Pozostałe mecze

Motor Lubawa – Zatoka Braniewo 2:0, Granica Kętrzyn – Mazur Ełk 1:3, Zamek Kurzętnik – Tęcza Biskupiec 2:0, Polonia Pasłęk – Tęcza Miłomłyn 0:0, Sokół Ostróda – MKS Korsze 2:4, Mamry Giżycko – Start Nidzica, Płomień Ełk – Olimpia 2004 Elbląg – spotkania przełożone.

klasa okręgowa - 17. kolejka

Omulew Wielbark - Znicz Biała Piska 0:0

Omulew: Przybysz, Malinowski, Łazicki, Bugaj, Cieślik, Baranowski, Elsner, Berk, Ponikiewski, Remiszewski (80. Kozłowski), Abramczyk (89. Wierzchowski).

W meczu z trzecim zespołem w tabeli zabrakło bramek, ale kibice obejrzeli ciekawe spotkanie, w którym szala zwycięstwa mogła przechylić się na stronę gospodarzy.

- Pozostał niedosyt – mówi trener Mariusz Korczakowski. - Wynik jest dobry, bo ta drużyna będzie się liczyła w walce o awans. Piłkarsko goście byli lepsi, ale sytuacje bramkowe, które mieliśmy... - ubolewa. - Mogliśmy ich ukłuć.

W drugiej połowie Omulew zmarnowała trzy „setki”. Najpierw Bugaj z metra nie trafił głową do bramki, później wyśmienitą okazję zmarnował Ponikiewski, a w 79. min Elsner z bliska uderzył w słupek.

Trener Korczakowski wyróżnił w swojej drużynie pewnie interweniującego Przybysza, blok defensywny i szarpiącego z przodu Abramczyka.

Łyna Sępopol – LZS Lubomino-Wilczkowo 2:1, Granica Bezledy – Leśnik Nowe Ramuki 1:0, Orlęta Reszel – Cresovia Górowo Iławeckie 2:0, Victoria Bartoszyce – DKS Dobre Miasto 1:2, OKS II Stomilowcy Olsztyn – Mazur Pisz 2:0, Pisa Barczewo – Polonia Lidzbark Warmiński, Fortuna Wygryny – Warmia Olsztyn – spotkania przełożone.